LT1017CS8#PBF
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Common Mode Rejection Ratio | 115 dB |
| Height | 1.498 mm |
| Input Bias Current | 15 nA |
| Input Offset Voltage (Vos) | 1 mV |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Dual Supply Voltage | 20 V |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Supply Current | 60 µA |
| Max Supply Voltage | 40 V |
| Min Dual Supply Voltage | 550 mV |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Min Supply Voltage | 1.2 V |
| Number of Channels | 2 |
| Number of Elements | 2 |
| Number of Pins | 8 |
| Output Current | 65 mA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 110 dB |
| Propagation Delay | 22 µs |
| Quiescent Current | 60 µA |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Response Time | 22 µs |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000 |
| Type | General Purpose |
| Voltage Gain | 115 dB |
| Width | 3.988 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



