LT1002CN#PBF
ANALOG DEVICES
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs Linear amps/operational amps/buffer amps |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| シリーズ | LTR |
| アンプタイプ | 汎用 |
| 電圧 - 入力オフセット | 25 μV |
| 電圧 - スパン(最大) | 36 V |
| 電圧 - スパン(最小) | 6 V |
| 電流 - 入力バイアス | 700 pA |
| 電流 - 供給 | 1.53 mA(x2チャンネル) |
| ゲイン帯域幅積 | 800 kHz |
| 回路数 | 2 |
| スルーレート | 0.25 V/μs |
| 使用温度範囲 | 0°C~+70°C |
| 取り付けタイプ | スルーホール |
| デバイスパッケージ | 14-DIP(0.300インチ、7.62mm) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



