LM399H#PBF
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS2
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st74977122
Date Code:2022
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | TO-46 |
| Cathode Current | 500 µA |
| Height | 5.943 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Output Current | 10 mA |
| Max Output Voltage | 6.95 V |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Pins | 4 |
| Output Current | 10 mA |
| Output Voltage | 6.95 V |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Reference Type | Fixed, Shunt |
| Reference Voltage | 6.95 V |
| Tolerance | 2 % |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 241
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 2 | $20.34 | |
| 3 - 3 | $16.258 | |
| 4 - 4 | $15.748 | |
| 5 - 8 | $15.442 | |
| 9 - 9 | $14.898 | |
| 10 - 19 | $14.83 | |
| 20 - 29 | $14.524 | |
| 30 - | $14.422 | |



