DF71243D50FPV#Z1
RENESAS
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs Micro controllers |
| Manufacturer | RENESAS |
| シリーズ | SuperH® SH Tiny |
| コアプロセッサ | SH-2 |
| コアサイズ | 32ビットシングルコア |
| 速度 | 50 MHz |
| RAMサイズ | 8K x 8 |
| プログラムメモリタイプ | フラッシュ |
| プログラムメモリサイズ | 128KB(128K x 8) |
| I/O数 | 23 |
| データコンバータ | A/D 8x10b |
| ペリフェラル | POR、PWM、WDT |
| 接続性 | SCI |
| 発振器タイプ | 外付け |
| 電圧 - 電源(Vcc/Vdd) | 4V~5.5V |
| 使用温度範囲 | -40°C~85°C(TA) |
| 取り付けタイプ | 面実装 |
| デバイスパッケージ | 48-LQFP(10x10) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



