CR5AS-12A-T13#B00
RENESAS
RoHS Status:PBF
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st73839958
Date Code:17+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| China RoHS | Compliant |
| Part Family | CR5AS-12A |
| Height | 2.3 mm |
| Introduction Date | 2011-04-11 |
| Lead Free | Lead Free |
| Leakage Current | 1 mA |
| Lifecycle Status | EOL (Last Updated: 3 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | LAST TIME BUY (Last Updated: 3 days ago) |
| Max Junction Temperature (Tj) | 125 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 600 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| MSL | 1 |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 4 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 500
MOQ:500
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 500 - 4,999 | $1.924 | |
| 5,000 - | $1.914 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



