CR12FM-12B#BH0
RENESAS
RoHS Status:RoHS
CoreStaff Part Number:st73392341
Date Code:2023+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| China RoHS | Compliant |
| Height | 2.9 mm |
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 3 months ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGNS (Last Updated: 3 months ago) |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Pins | 3 |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,500
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $38.901 | |
| 10 - 49 | $36.095 | |
| 50 - 99 | $35.159 | |
| 100 - 499 | $34.692 | |
| 500 - 999 | $34.411 | |
| 1,000 - 1,999 | $33.85 | |
| 2,000 - 3,999 | $33.475 | |
| 4,000 - | $33.401 | |



