CR08AS-12A-T14#B10
RENESAS
RoHS Status:PBF
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67917872
Date Code:12+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| China RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Height | 1.6 mm |
| Hold Current | 3 mA |
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 2 months ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGNS (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Junction Temperature (Tj) | 125 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 600 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Pins | 4 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| RMS Current (Irms) | 1.26 A |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,500
MOQ:250
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 250 - 2,499 | $11.121 | |
| 2,500 - | $11.101 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



