PCR1K680MCL1GS
NICHICON
RoHS狀況:RoHS
庫存類別:質量保證
供應商排名:A-4
原產國:JP
Management ID:st74740144
Date Code:2025
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Capacitance | 68 µF |
| Case/Package | Radial |
| Depth | 10.3 mm |
| Diameter | 10 mm |
| Dissipation Factor | 8 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 28 mΩ |
| Height | 12.7 mm |
| Height - Seated (Max) | 12.8016 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 4.6 mm |
| Leakage Current | 163 µA |
| Life (Hours) | 4000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | PCB , Surface Mount |
| Ripple Current | 2.1 A |
| Ripple Current (AC) | 2.1 A |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 80 V |
| Voltage Rating | 80 V |
| Voltage Rating (DC) | 80 V |
| Weight | 1.299996 g |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 24,396
MOQ:1
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 9 | $1.788 |
| 10 - 29 | $1.746 |
| 30 - 49 | $1.339 |
| 50 - 99 | $1.257 |
| 100 - 299 | $1.196 |
| 300 - 499 | $1.156 |
| 500 - 999 | $1.147 |
| 1,000 - | $1.141 |



