NFM15PC224R1A3D
MURATA
庫存類別:授權代理店
供應商排名:A-2
Management ID:st74710765
Date Code:2026
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Capacitance | 220 nF |
| Case/Package | 0402 |
| Current | 2 A |
| Current Rating | 2 A |
| DC Resistance (DCR) | 30 mΩ |
| Height | 400 µm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Terminals | 3 |
| Packaging | Tape and Reel |
| REACH SVHC | Yes |
| Thickness | 400 µm |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating | 10 V |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Width | 500 µm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 10,000
MOQ:10,000
SPQ:10,000
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 10,000 - 99,999 | $0.02 |
| 100,000 - 499,999 | $0.019 |
| 500,000 - 999,999 | $0.019 |
| 1,000,000 - | $0.019 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |



