MCP6234-E/ST
MICROCHIP
RoHS狀況:RoHS2
庫存類別:授權代理店
供應商排名:A-1
Management ID:st74695755
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Category | Integrated circuits/ICs Linear amps/operational amps/buffer amps |
| Manufacturer | MICROCHIP |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Voltage - Input Offset | 5 mV |
| Voltage - Supply Span (Max) | 6 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 1.8 V |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Current - Output / Channel | 23 mA |
| Current - Supply | 20 μA(x4Channel) |
| Gain Bandwidth Product | 300 kHz |
| Number of Circuits | 4 |
| Slew Rate | 0.15 V/μs |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ +125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 14-TSSOP |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
庫存量: 192
MOQ:96
SPQ:96



