DAC7741YL/250
Texas Instruments
RoHS狀況:RoHS
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st74667675
Date Code:22/23+
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Category | Integrated circuits/ICs DA converters DAC |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Reference Type | External/Internal |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Voltage - Supply, Analog | ±11.4V ~ 15.75V/ -4.75V ~ -15.75V |
| Voltage - Supply, Digital | 5 V |
| Differential Output | No |
| Settling Time | 5μs |
| Number of D/A Converters | 1 |
| INL/DNL (LSB) | ±1/±1(Max) |
| Architecture | R-2R |
| Data Interface | Parallel |
| Number of Bits | 16 |
| Product Overview | IC DAC 16BIT V-OUT 48LQFP |
| Operating Temperature Range | 0°C ~ 70°C |
| Applications | Catalogue |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 48-LQFP(7x7) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
庫存量: 250
MOQ:100
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 100 - | $494.259 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |



