DAC8832ICRGYT
Texas Instruments
RoHS狀況:RoHS
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st74665875
Date Code:22/23+
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Category | Integrated circuits/ICs DA converters DAC |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Reference Type | External |
| Output Type | Voltage - Unbuffered |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 5.5V |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 5.5V |
| Differential Output | No |
| Settling Time | 1μs(Typ) |
| Number of D/A Converters | 1 |
| INL/DNL (LSB) | ±0.5/±0.5 |
| Architecture | R-2R |
| Data Interface | SPI |
| Number of Bits | 16 |
| Product Overview | IC DAC 16BIT V-OUT 14VQFN |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C |
| Applications | Catalogue |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 14-VQFN(3.5x3.5) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
庫存量: 155
MOQ:100
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 100 - | $401.299 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |



