QXP2G105KRPT
NICHICON
RoHS狀況:RoHS
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st74660992
Date Code:22/23+
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Capacitance | 1 µF |
| Case/Package | Radial |
| Dielectric | PP |
| Dielectric Material | PP |
| Dissipation Factor | 0.1 % |
| Height | 22.3 mm |
| Height - Seated (Max) | 22.8092 mm |
| Lead/Base Style | Straight |
| Lead Diameter | 800 µm |
| Lead Pitch | 27.5082 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Pins | 2 |
| Termination | PC Pins |
| Thickness | 13 mm |
| Tolerance | 10 % |
| Voltage Rating | 400 V |
| Voltage Rating (AC) | 160 V |
| Voltage Rating (DC) | 400 V |
| Width | 31.5 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 25
MOQ:25
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 25 - 249 | $6.54 |
| 250 - 1,249 | $6.503 |
| 1,250 - 2,499 | $6.428 |
| 2,500 - 12,499 | $6.372 |
| 12,500 - 24,999 | $6.344 |
| 25,000 - 49,999 | $6.335 |
| 50,000 - 99,999 | $6.327 |
| 100,000 - | $6.32 |



