LQH5BPN4R7NT0L
MURATA
庫存類別:授權代理店
供應商排名:A-2
Management ID:st74545132
Date Code:2026
文件
商品說明
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | LQH5 |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Current Rating (Amps) | 2A |
| Current - Saturation (Isat) | 3A |
| Inductance | 4.7 µH |
| Inductance Frequency - Test | 100kHz |
| Frequency - Self Resonant | 40MHz |
| DC Resistance (DCR) | 58mOhms |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±30% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.197"L x 0.197"W(5.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.087" (2.20mm) |
| Material - Core | Ferrite |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
庫存量: 1,500
MOQ:500
SPQ:500
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 500 - 4,999 | $0.166 |
| 5,000 - 24,999 | $0.161 |
| 25,000 - 49,999 | $0.156 |
| 50,000 - 249,999 | $0.156 |
| 250,000 - 499,999 | $0.155 |
| 500,000 - | $0.155 |
| - | - |
| - | - |




