XG4E-3031
OMRON
庫存類別:授權代理店
供應商排名:A-2
Management ID:st74540272
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Color | Black |
| Connector Type | IDC, Male Pin, Plug |
| Contact Gender | Male |
| Contact Material | Bronze |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Resistance | 20 mΩ |
| Current Rating | 1 A |
| Depth | 8.2 mm |
| Fastening Type | Latch |
| Gender | Male |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Polybutylene |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Current Rating | 1 A |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Cable , Free Hanging |
| Number of Contacts | 30 |
| Number of Positions | 30 |
| Number of Rows | 2 |
| Orientation | Right Angle |
| Packaging | Bulk |
| Pitch | 2.54 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Row Spacing | 2.54 mm |
| Termination | IDT |
| Voltage Rating | 250 V |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Wire/Cable Gauge | 28 AWG |
| Wire/Cable Type | Ribbon |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



