SS-5GL2-F
文件
商品說明
| Actuator Material | Polyacetal, Resin, Stainless Steel |
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Approvals | CSA, UL |
| Case/Package | 125 |
| Contact Current Rating | 5 A |
| Contact Material | Silver |
| Current Rating | 5 A |
| Depth | 6.4 mm |
| Differential Travel | 787.4 µm |
| Electrical Life | 200 kcycles |
| Height | 6.4 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Life (Cycles) | 200 kcycles |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Current Rating | 5 A |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 14 V |
| Mechanical Life | 30 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Chassis Mount , Screw , Solder |
| Number of Poles | 1 |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 160 mN |
| Operating Position | 14.5034 mm |
| Orientation | Straight |
| Overtravel | 1.1938 mm |
| Ratings | IP40 |
| REACH SVHC | Unknown |
| Schedule B | 8536509040, 8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|85 |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Solder |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.




