SHL-Q2255-01
OMRON
庫存類別:授權代理店
供應商排名:A-2
Management ID:st74539346
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Approvals | CSA, TUV, UL |
| Contact Current Rating | 100 mA |
| Contact Resistance | 15 mΩ |
| Current Rating | 100 mA |
| Depth | 17.5 mm |
| Differential Travel | 508 µm |
| Electrical Life | 500 kcycles |
| Height | 61.4 mm |
| Housing Material | Zinc |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Mechanical Life | 10 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Mount | Panel, Screw |
| Operating Force | 9.81 N |
| Operating Position | 43.053 mm |
| Orientation | Straight |
| Overtravel | 2.0066 mm |
| Pretravel | 1.524 mm |
| Ratings | Dust Tight, IP67, Waterproof |
| REACH SVHC | Unknown |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Screw |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



