D4B-4111N
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Case/Package | Metal |
| Current Rating | 6 A |
| Depth | 43 mm |
| Electrical Life | 500 kcycles |
| Housing Material | Metal |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Mechanical Life | 30 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Chassis Mount , Panel |
| Number of Contacts | 2 |
| Operating Force | 9.41 N |
| Packaging | Bulk |
| Ratings | Dust Tight, IP67, Waterproof |
| REACH SVHC | Unknown |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Screw |
| Throw Configuration | DPDT, DPST, SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 120 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Width | 40 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



