E6B2-CWZ6C 360P/R 2M
OMRON
庫存類別:授權代理店
供應商排名:A-2
Management ID:st74528908
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Built in Switch | No |
| Case/Package | Radial |
| Housing Material | Aluminium |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Supply Voltage | 24 V |
| Max Supply Voltage (DC) | 24 V |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Min Supply Voltage | 5 V |
| Min Supply Voltage (DC) | 5 V |
| Mount | Brackets |
| Number of Channels | 3 |
| Output Type | Quadrature |
| Pulses per Revolution | 360 |
| Ratings | IP50 |
| Switching Frequency | 100 kHz |
| Termination | Cable |
| Type | Mechanical |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



