S8FS-G30012CD
OMRON
庫存類別:授權代理店
供應商排名:A-2
Management ID:st74524744
文件
商品說明
| Category | Power modules/Built-in boards Industrial DIN Rail Power Supplies |
| Manufacturer | OMRON |
| Series | S8FS-G (300W) |
| Input Type | AC |
| AC Voltage - Input | 85 ~ 264VAC |
| Voltage - Output 1 | 12V |
| Voltage - Isolation | 3 kV |
| Current - Output (Max) | 25A |
| Number of Outputs | 1 |
| Power (Watts) | 300W |
| Efficiency | 85% |
| Operating Temperature Range | -20°C ~ 70°C (With Derating) |
| Features | Adjustable Output, Universal Input |
| Applications | Industrial, ITE (Commercial) |
| Size / Dimension | 6.69"L x 4.02"W x 1.61"H(170.0mm x 102.0mm x 41.0mm) |
| Approval Agency | CE, CSA, cUR, UL |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.




