D4MC-2000
文件
商品說明
| Current Rating | 10 A |
| Differential Travel | 2.9972 mm |
| Electrical Life | 500 kcycles |
| Max Current Rating | 10 A |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Mechanical Life | 10 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Mount | Chassis Mount , Panel |
| Operating Force | 1.96 N |
| Operating Position | 40.005 mm |
| Overtravel | 5.0038 mm |
| Packaging | Bulk |
| Ratings | Dust Tight, IP67, Waterproof |
| REACH SVHC | Unknown |
| Schedule B | 8536509055 |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Screw |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.




