R7FS3A6783A01CFM#AA0
RENESAS
庫存類別:授權代理店
供應商排名:A-1
Management ID:st74204120
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Case/Package | LFQFP |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | ARM Cortex-M4 |
| Data Bus Width | 32 b |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 5A992 |
| Part Family | Synergy MCU |
| Frequency | 48 MHz |
| Height | 1.7 mm |
| Interface | CAN, I2C, SCI, SPI, USBFS |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 month ago) |
| Max Frequency | 48 MHz |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Memory Size | 256 kB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Input Voltage | 1.6 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 1.6 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of I2C Channels | 6 |
| Number of Pins | 64 |
| Number of SPI Channels | 6 |
| Number of UART Channels | 4 |
| Part Group | S3A6 |
| RAM Size | 32 kB |
| Schedule B | 8542310000 |
| Part Series | S3 |
| Width | 10 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



