R7FS3A17C3A01CFB#AA0
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Category | Integrated circuits/ICs Micro controllers |
| Manufacturer | RENESAS |
| Series | Renesas Synergy™ S3 |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M4 |
| Core Size | 32-bit Single Core |
| Speed | 48 MHz |
| RAM Size | 192K x 8 |
| Program Memory Type | Flash |
| Program Memory Size | 1MB(1M x 8) |
| EEPROM Size | 8K x 8 |
| Number of I/O | 126 |
| Data Converters | A/D 28x14b; D/A 1x12b |
| Peripherals | DMA, LCD, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CANbus, EBI/EMI, I2C, MMC/SD, QSPI, SCI, SSIE, SPI, UART/USART, USB |
| Oscillator Type | Internal |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.6V ~ 5.5V |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 105°C(TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 144-LFQFP(20x20) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.



