R7FA6T2BB3CNE#AA1
RENESAS
庫存類別:授權代理店
供應商排名:A-1
Management ID:st74204071
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| ADC Channels (Resolution) | 10 x 12-bit, 10 x 16-bit |
| Case/Package | HWQFN |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | ARM Cortex-M33 |
| DAC Channels (Resolution) | 2 x 12-bit |
| Data Bus Width | 32 b |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 3A991.a.2 |
| Part Family | RA |
| Flash Memory Size | 16 kB, 256 kB |
| Frequency | 240 MHz |
| Height | 800 µm |
| Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code | 8542.31.0001 |
| Interface | CAN, I2C, SCI, SPI |
| Introduction Date | 2024-05-23 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 month ago) |
| Max Frequency | 240 MHz |
| Max Input Voltage | 3.6 V |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Input Voltage | 2.7 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| MSL | 3 |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 48 |
| Number of SPI Channels | 2 |
| Part Group | RA6T2 |
| Peripherals | WDT |
| Pitch | 500 µm |
| RAM Size | 64 kB |
| REACH SVHC | Yes |
| Part Series | RA6 |
| Target Application | Motor control, Industrial automation, Automotive systems |
| Width | 7 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



