R7FA4M2AB3CFP#AA0
RENESAS
庫存類別:授權代理店
供應商排名:A-1
Management ID:st74203959
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Case/Package | LFQFP |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | ARM Cortex-M33 |
| Data Bus Width | 32 b |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 5A002 |
| Part Family | RA |
| Flash Memory Size | 8 kB, 256 kB |
| Frequency | 100 MHz |
| Height | 1.7 mm |
| Interface | CAN, I2C, QSPI, SCI, SPI, USBFS |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Frequency | 100 MHz |
| Max Input Voltage | 3.6 V |
| Min Input Voltage | 2.7 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 100 |
| Part Group | RA4M2 |
| Pitch | 500 µm |
| RAM Size | 128 kB |
| Part Series | RA4 |
| Width | 14 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



