R5F563TBDDFP#V0
RENESAS
庫存類別:授權代理店
供應商排名:A-1
Management ID:st74202775
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Case/Package | LFQFP |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | RX |
| Data Bus Width | 32 b |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 3A991 |
| Part Family | RX |
| Frequency | 100 MHz |
| Height | 1.7 mm |
| Interface | I2C, SCI, SPI, USB |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGNS (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Max Frequency | 100 MHz |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Memory Size | 256 kB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Input Voltage | 4 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 4 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of I2C Channels | 5 |
| Number of I/Os | 57 |
| Number of Pins | 100 |
| Number of Programmable I/O | 78 |
| Number of SPI Channels | 6 |
| Number of Timers/Counters | 20 |
| Number of UART Channels | 0 |
| Oscillator Type | Internal |
| Part Group | RX63T |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Pitch | 500 µm |
| Radiation Hardening | No |
| RAM Size | 24 kB |
| Watchdog Timer | Yes |
| Width | 14 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



