R5F563TBADFP#V1
文件
商品說明
| Category | Integrated circuits/ICs Micro controllers |
| Manufacturer | RENESAS |
| Series | RX600 |
| Core Processor | RX |
| Core Size | 32-bit Single Core |
| Speed | 100 MHz |
| RAM Size | 24K x 8 |
| Program Memory Type | Flash |
| Program Memory Size | 256KB(256K x 8) |
| EEPROM Size | 32K x 8 |
| Number of I/O | 57 |
| Data Converters | A/D 12x10b, 8x12b; D/A 2x10b |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CANbus, EBI/EMI, I2C, LINbus, SCI, SPI, USB |
| Oscillator Type | Internal |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7V ~ 5.5V |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C(TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 100-LFQFP(14x14) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.




