R5F51308ADFL#30
文件
商品說明
| Category | Integrated circuits/ICs Micro controllers |
| Manufacturer | RENESAS |
| Series | RX130 |
| Core Processor | RX |
| Core Size | 32-bit Single Core |
| Speed | 32 MHz |
| RAM Size | 48K x 8 |
| Program Memory Type | Flash |
| Program Memory Size | 512KB(512K x 8) |
| EEPROM Size | 8K x 8 |
| Number of I/O | 38 |
| Data Converters | A/D 10x12b |
| Peripherals | Capacitive Touch, Dma, Lvd, Por, Pwm, Wdt |
| Connectivity | I2C, LINbus, SCI, SPI |
| Oscillator Type | Internal |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 5.5V |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C(TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 48-LFQFP(7x7) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.




