R5F101MJAFB#30
RENESAS
庫存類別:授權代理店
供應商排名:A-1
Management ID:st74201282
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| ADC Channels (Resolution) | 17-Ch 10-Bit |
| Case/Package | LFQFP |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | RL78 |
| Data Bus Width | 16 b |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 3A991 |
| Part Family | RL78 |
| Frequency | 32 MHz |
| Height | 1.7 mm |
| Height - Seated (Max) | 1.6 mm |
| Interface | I2C, LIN, SPI, UART |
| Introduction Date | 2018-06-28 |
| Lifecycle Status | Obsolete (Last Updated: 2 months ago) |
| LTB Date | 2025-09-30 |
| LTD Date | 2026-09-30 |
| Manufacturer Lifecycle Status | OBSOLETE (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Frequency | 20 MHz |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Current | 8.5 mA |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Memory Size | 256 kB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Input Voltage | 1.6 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 1.6 V |
| MSL | 3 |
| Mount | Surface Mount |
| Number of I2C Channels | 10 |
| Number of I/Os | 4 |
| Number of Interrupts | 13 |
| Number of Pins | 80 |
| Number of SPI Channels | 8 |
| Number of Terminals | 80 |
| Number of Timers/Counters | 13 |
| Number of UART Channels | 4 |
| Operating Supply Voltage | 3 V |
| Part Group | RL78/G13 |
| Peripherals | POR, WDT |
| Pitch | 500 µm |
| RAM Size | 20 kB |
| REACH SVHC | Yes |
| Part Series | RL78/G1x |
| Terminal Pitch | 500 µm |
| Width | 12 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



