R5F101LGABG#U0
RENESAS
庫存類別:授權代理店
供應商排名:A-1
Management ID:st74201263
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Case/Package | FBGA |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | RL78 |
| Data Bus Width | 16 b |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 3A991 |
| Part Family | RL78 |
| Frequency | 32 MHz |
| Height | 990 µm |
| Interface | I2C, SPI, UART |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Frequency | 32 MHz |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Memory Size | 128 kB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Input Voltage | 1.6 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 1.6 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of I2C Channels | 7 |
| Number of I/Os | 48 |
| Number of Pins | 64 |
| Number of Programmable I/O | 58 |
| Number of SPI Channels | 6 |
| Number of Timers/Counters | 13 |
| Number of UART Channels | 3 |
| Oscillator Type | Internal |
| Part Group | RL78/G13 |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Pitch | 400 µm |
| Radiation Hardening | No |
| RAM Size | 12 kB |
| Part Series | RL78/G1x |
| Watchdog Timer | Yes |
| Width | 4 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



