R5F100SLAFB#30
RENESAS
庫存類別:授權代理店
供應商排名:A-1
Management ID:st74201159
文件
商品說明
| Case/Package | LFQFP |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | RL78 |
| Data Bus Width | 16 b |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 3A991 |
| Part Family | RL78 |
| Flash Memory Size | 512 kB |
| Frequency | 32 MHz |
| Height | 1.6 mm |
| Interface | I2C, LIN, SPI, UART |
| Lifecycle Status | EOL (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | LAST TIME BUY (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Memory Size | 512 kB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Input Voltage | 1.6 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 1.6 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of I2C Channels | 10 |
| Number of Pins | 128 |
| Number of SPI Channels | 8 |
| Number of UART Channels | 4 |
| Part Group | RL78/G13 |
| Pitch | 500 µm |
| RAM Size | 32 kB |
| Part Series | RL78/G1x |
| Width | 14 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.




