R5F100LEGFB#30
RENESAS
庫存類別:授權代理店
供應商排名:A-1
Management ID:st74201073
文件
商品說明
| Case/Package | LFQFP |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | RL78 |
| Data Bus Width | 16 b |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 3A991 |
| Part Family | RL78 |
| Flash Memory Size | 64 kB |
| Height | 1.7 mm |
| Interface | I2C, SPI, UART |
| Lifecycle Status | EOL (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | LAST TIME BUY (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Min Input Voltage | 2.4 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 64 |
| Part Group | RL78/G13 |
| Pitch | 500 µm |
| RAM Size | 4 kB |
| Part Series | RL78/G1x |
| Width | 10 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.




