UPW1E121MED
NICHICON
RoHS狀況:RoHS
庫存類別:質量保證
供應商排名:A-3
Management ID:st73963735
文件
商品說明
| Capacitance | 120 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 6.3 mm |
| Dielectric Material | Aluminium |
| Dissipation Factor | 0.14 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 460 mΩ |
| Height | 15 mm |
| Height - Seated (Max) | 15.0114 mm |
| Impedance | 230 mΩ |
| Lead/Base Style | Straight |
| Lead Diameter | 500 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 2.4892 mm |
| Leakage Current | 90 µA |
| Life (Hours) | 2000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | PCB , Through Hole |
| Packaging | Bulk |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| Ripple Current | 430 mA |
| Ripple Current (AC) | 430 mA |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020 |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 25 V |
| Voltage Rating | 25 V |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 23
MOQ:10
SPQ:10
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 10 - 99 | $0.297 |
| 100 - 499 | $0.223 |
| 500 - 999 | $0.165 |
| 1,000 - 4,999 | $0.127 |
| 5,000 - 9,999 | $0.119 |
| 10,000 - 19,999 | $0.113 |
| 20,000 - 39,999 | $0.109 |
| 40,000 - | $0.108 |




