UPJ1H101MPD
NICHICON
RoHS狀況:RoHS
庫存類別:質量保證
供應商排名:A-3
Management ID:st73963723
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Capacitance | 100 µF |
| Case/Package | Radial |
| Contact Plating | Tin |
| Diameter | 8 mm |
| Dissipation Factor | 0.1 % |
| Height | 20 mm |
| Height - Seated (Max) | 21.0058 mm |
| Impedance | 180 mΩ |
| Lead Diameter | 600 µm |
| Lead Pitch | 3.5 mm |
| Leakage Current | 150 µA |
| Life (Hours) | 3000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Pins | 2 |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Ripple Current | 410 mA |
| Ripple Current (AC) | 410 mA |
| Schedule B | 8532220020 |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating | 50 V |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 1,425
MOQ:1,000
SPQ:1,000
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1,000 - 9,999 | $0.726 |
| 10,000 - 49,999 | $0.722 |
| 50,000 - | $0.721 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |



