QXK2E104KTP
NICHICON
RoHS狀況:RoHS
庫存類別:質量保證
供應商排名:A-3
Management ID:st73963712
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Capacitance | 100 nF |
| Case/Package | Radial |
| Depth | 5.2 mm |
| Dielectric | PET |
| Dielectric Material | Polyester |
| Dissipation Factor | 0.8 % |
| Height | 9.4 mm |
| Height - Seated (Max) | 10.3886 mm |
| Lead/Base Style | Straight |
| Lead Diameter | 600 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 7.5 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Radial , Through Hole |
| Number of Pins | 2 |
| Radiation Hardening | No |
| Schedule B | 8532250010, 8532250010|8532250010|8532250010|8532250010|8532250010|8532250010|8532250010|8532250010|8532250010|8532250010|8532250010|8532250010|8532250010|8532250010|8532250010|8532250010|8532250010|8532250010|8532250010|8532250010|8532250010|8532250010|8532250010|85 |
| Termination | Radial |
| Thickness | 5.2 mm |
| Tolerance | 10 % |
| Type | General Purpose |
| Voltage | 250 V |
| Voltage Rating | 250 V |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Width | 11 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 770
MOQ:500
SPQ:500
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 500 - 4,999 | $0.321 |
| 5,000 - 24,999 | $0.315 |
| 25,000 - 49,999 | $0.311 |
| 50,000 - 249,999 | $0.31 |
| 250,000 - | $0.31 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |



