LGU2G561MELC
NICHICON
RoHS狀況:RoHS
庫存類別:質量保證
供應商排名:A-3
Management ID:st73963707
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Capacitance | 560 µF |
| Case/Package | Radial |
| Contact Plating | Tin |
| Diameter | 35 mm |
| Height | 45 mm |
| Height - Seated (Max) | 45.0088 mm |
| Lead Diameter | 800 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 10 mm |
| Leakage Current | 1.41 mA |
| Life (Hours) | 3000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Through Hole |
| Packaging | Bulk |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| Ripple Current | 2.12 A |
| Ripple Current (AC) | 2.12 A |
| Schedule B | 8532220040, 8532220040|8532220040|8532220040|8532220040|8532220040|8532220040|8532220040|8532220040|8532220040|8532220040|8532220040|8532220040|8532220040|8532220040|8532220040|8532220040|8532220040|8532220040|8532220040|8532220040|8532220040|8532220040|8532220040|85 |
| Termination | Snap in |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating | 400 V |
| Voltage Rating (DC) | 400 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 170
MOQ:100
SPQ:100
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 100 - 999 | $5.429 |
| 1,000 - 4,999 | $5.401 |
| 5,000 - 9,999 | $5.391 |
| 10,000 - 49,999 | $5.383 |
| 50,000 - 99,999 | $5.378 |
| 100,000 - | $5.372 |
| - | - |
| - | - |



