R5S72690W266FP#V0
RENESAS
RoHS狀況:RoHS2
庫存類別:授權代理店
供應商排名:A-1
Management ID:st73960939
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Case/Package | LFQFP |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | SH2A-FPU |
| Data Bus Width | 32 b |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 3A991 |
| Frequency | 266 MHz |
| Height | 1.7 mm |
| Interface | CAN, EBI/EMI, I2C, SCI, SPI, UART, USB |
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 2 months ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGNS (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Frequency | 266 MHz |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Memory Type | ROMless |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Number of I/Os | 149 |
| Number of Pins | 256 |
| Number of Programmable I/O | 149 |
| Number of Timers/Counters | 9 |
| Number of UART Channels | 8 |
| Oscillator Type | External |
| Peripherals | DMA, POR, PWM, WDT |
| Radiation Hardening | No |
| RAM Size | 2.6 MB |
| Watchdog Timer | Yes |
| Width | 28 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 384
MOQ:24
SPQ:24
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 24 - 167 | $29.814 |
| 168 - 431 | $28.34 |
| 432 - 911 | $26.734 |
| 912 - | $26.047 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |



