LM317BTG
ON SEMICONDUCTOR
RoHS狀況:RoHS2
庫存類別:授權代理店
供應商排名:A-1
Management ID:st73960676
文件
商品說明
| Case/Package | TO-220-3 |
| Contact Plating | Tin |
| Current Rating | 1.5 A |
| Dropout Voltage | 1.95 V |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Height | 15.75 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Input Voltage | 40 V |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Output Current | 400 mA |
| Max Output Voltage | 37 V |
| Min Current Limit | 1.5 A |
| Min Input Voltage | 4.2 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Output Voltage | 1.2 V |
| Mount | Through Hole |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Pins | 3 |
| Number of Regulators | 1 |
| Operating Supply Voltage | 40 V |
| Output Current | 1.5 A |
| Output Type | Adjustable |
| Output Voltage | 37 V |
| Polarity | Positive |
| Power Rating | 20 W |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 80 dB |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Reference Voltage | 1.3 V |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000 |
| Weight | 4.535924 g |
| Width | 4.82 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 150
MOQ:450
SPQ:50




