LMZ10503TZ-ADJ/NOPB
Texas Instruments
庫存類別:質量保證
供應商排名:A-3
Management ID:st73889897
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
商品說明
| Category | Power modules/Built-in boards DC/DC converters |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | SIMPLE SWITCHER® |
| Type | 非絶縁PoLモジュール |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage - Input (Min) | 2.95V |
| Voltage - Output 1 | 0.8~5V |
| Current - Output (Max) | 3A |
| Number of Outputs | 1 |
| Efficiency | 96% |
| Product Overview | DC DC CONVERTER 0.8-5V |
| Operating Temperature Range | -40°C~125°C |
| Applications | ITE(商用) |
| Mounting Type | 面実装 |
| Size / Dimension | 長さ0.40インチ x 幅0.39インチ x 高さ0.18インチ(10.2mm x 9.9mm x 4.6mm) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.



