IHLP4040DZERR56M01
文件
商品說明
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | VISHAY |
| Series | IHLP-4040DZ-01 |
| Type | Molded |
| Current Rating (Amps) | 27.5A |
| Current - Saturation (Isat) | 49A |
| Inductance | 560 nH |
| Inductance Frequency - Test | 100kHz |
| DC Resistance (DCR) | 1.95mOhms(Max) |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 4040 |
| Size / Dimension | 0.425"L x 0.400"W(10.80mm x 10.16mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.157" (4.00mm) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.




