DK1E3EA152M86RAH01
MURATA
庫存類別:質量保證
供應商排名:A-3
Management ID:st73888077
文件
商品說明
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | DK1 |
| Capacitance | 1500 pF |
| Voltage - Rated | 250VAC |
| Lead Style | Gullwing |
| Ratings | X1, Y1 |
| Tolerance | ±20% |
| Temperature Coefficient | E |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.315"L x 0.236"W(8.00mm x 6.00mm) |
| Thickness (Max) | 0.098" (2.50mm) |
| Package / Case | Non-standard SMD |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.




