RJK0305DPB-02#J0
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Category | Discrete semiconductors Discrete single |
| Manufacturer | RENESAS |
| FET Type | N-Channel |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 4.5V, 10V |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 30A(TA) |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 1250 pF @ 10 V |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 8mOhms @ 15A, 10V |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 16 V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | +16V, -12V |
| Vgs (Max) | +16V, -12V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | LFPAK |
| Technology | Mosfet (Metal Oxide) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.



