UVR0J470MDD
NICHICON
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st73879528
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Capacitance | 47 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 5 mm |
| Dielectric Material | Aluminium |
| Dissipation Factor | 0.28 % |
| Height | 11 mm |
| Height - Seated (Max) | 10.9982 mm |
| Lead/Base Style | Straight |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 2 mm |
| Leakage Current | 8.883 µA |
| Life (Hours) | 2000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| Ripple Current | 95 mA |
| Ripple Current (AC) | 95 mA |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| Voltage Rating (DC) | 6.3 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 784
MOQ:784
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 784 - 7,839 | $0.378 |
| 7,840 - 39,199 | $0.377 |
| 39,200 - 78,399 | $0.372 |
| 78,400 - 391,999 | $0.372 |
| 392,000 - | $0.371 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |



