PCV1H470MCL1GS
NICHICON
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st73878745
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Capacitance | 47 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 10 mm |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 30 mΩ |
| Height | 10 mm |
| Height - Seated (Max) | 10.0076 mm |
| Lead Diameter | 1.1 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 4.6 mm |
| Leakage Current | 470 µA |
| Life (Hours) | 3000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | PCB , Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Tape & Reel |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| Ripple Current | 2.2 A |
| Ripple Current (AC) | 2.2 A |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 50 V |
| Voltage Rating | 50 V |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 63
MOQ:63
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 63 - 629 | $4.693 |
| 630 - 3,149 | $4.66 |
| 3,150 - 6,299 | $4.632 |
| 6,300 - 31,499 | $4.623 |
| 31,500 - 62,999 | $4.615 |
| 63,000 - | $4.606 |
| - | - |
| - | - |



