EEEFC1C101P
PANASONIC
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st73877786
文件
商品說明
| Capacitance | 100 µF |
| Case/Package | Radial |
| Contact Plating | Tin |
| Diameter | 8 mm |
| Dielectric Material | Aluminium |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 400 mΩ |
| Height | 6.2 mm |
| Height - Seated (Max) | 6.1976 mm |
| Impedance | 400 mΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Length | 3.4 mm |
| Lead Pitch | 2.2 mm |
| Leakage Current | 3 µA |
| Life (Hours) | 1000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Material | Aluminium |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | PCB , Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Cut Tape |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Ripple Current | 230 mA |
| Ripple Current (AC) | 230 mA |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 16 V |
| Voltage Rating | 16 V |
| Voltage Rating (AC) | 16 V |
| Voltage Rating (DC) | 16 V |
| Width | 8.3 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 1,397
MOQ:1,397
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1,397 - 13,969 | $0.213 |
| 13,970 - 69,849 | $0.21 |
| 69,850 - 139,699 | $0.209 |
| 139,700 - | $0.209 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




