1-406541-1
文件
商品說明
| Circuit Application | Signal |
| Color | Black |
| Contact Finish Thickness - Mating | 360 nm |
| Contact Material | Gold, Nickel |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 1.5 A |
| Gender | Receptacle |
| Height | 15.04 mm |
| Housing Color | Black |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Panel |
| Number of Contacts | 8 |
| Number of Pins | 2 |
| Number of Positions | 8 |
| Number of Positions Loaded | 8 |
| Orientation | Right Angle |
| Schedule B | 8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|85 |
| Shielding | Yes |
| Tail Length | 2.54 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 798
MOQ:97
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 97 - 969 | $3.06 |
| 970 - 4,849 | $3.03 |
| 4,850 - 9,699 | $3.02 |
| 9,700 - 48,499 | $3.013 |
| 48,500 - 96,999 | $3.007 |
| 97,000 - | $3.003 |
| - | - |
| - | - |




