7-215079-6
TE CONNECTIVITY
RoHS狀況:RoHS
庫存類別:授權代理店
供應商排名:A-2
Management ID:st73874116
文件
商品說明
| Color | Red |
| Contact Material | Nickel, Tin |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Resistance | 10 mΩ |
| Current Rating | 1 A |
| Height | 4.2 mm |
| Housing Color | Red |
| Insulation Material | Thermoplastic |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 1.27 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Mating Connector Lock | Without |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Contacts | 6 |
| Number of Pins | 6 |
| Number of Positions | 6 |
| Number of Rows | 2 |
| Operating Supply Voltage | 100 V |
| Orientation | Vertical |
| Packaging | Box |
| PCB Mount Retention | With |
| Row Spacing | 1.5 mm |
| Voltage Rating | 100 V |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 1,250
MOQ:750
SPQ:250
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 750 - 7,499 | $1.164 |
| 7,500 - 37,499 | $1.162 |
| 37,500 - 74,999 | $1.158 |
| 75,000 - | $1.157 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




