MCP6042-I/SN
MICROCHIP
RoHS狀況:RoHS
庫存類別:授權代理店
供應商排名:A-2
Management ID:st73819510
商品說明
| Category | Integrated circuits/ICs Linear amps/operational amps/buffer amps |
| Manufacturer | MICROCHIP |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Voltage - Input Offset | 3 mV |
| Voltage - Supply Span (Max) | 6 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 1.4 V |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Current - Output / Channel | 20 mA |
| Current - Supply | 600 nA(x2Channel) |
| Gain Bandwidth Product | 14 kHz |
| Number of Circuits | 2 |
| Slew Rate | 0.003 V/μs |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ +85°C(TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 8-SOIC |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
庫存量: 340
MOQ:15
SPQ:5
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 15 - 49 | $2.114 |
| 50 - 99 | $1.527 |
| 100 - 199 | $1.295 |
| 200 - | $1.215 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




