IRF530PBF
VISHAY
RoHS狀況:RoHS
庫存類別:質量保證
供應商排名:A-3
Management ID:st73805280
Date Code:21
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Case/Package | TO-220AB |
| Continuous Drain Current (ID) | 14 A |
| Current Rating | 14 A |
| Drain to Source Breakdown Voltage | 100 V |
| Drain to Source Resistance | 160 mΩ |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 100 V |
| Dual Supply Voltage | 100 V |
| Element Configuration | Single |
| Fall Time | 20 ns |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | 20 V |
| Height | 19.89 mm |
| Input Capacitance | 670 pF |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Junction Temperature (Tj) | 175 °C |
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Max Power Dissipation | 88 W |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Nominal Vgs | 4 V |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Pins | 3 |
| Packaging | Bulk |
| Power Dissipation | 88 W |
| Radiation Hardening | No |
| Rds On Max | 160 mΩ |
| REACH SVHC | Unknown |
| Recovery Time | 280 ns |
| Resistance | 160 mΩ |
| Rise Time | 30 ns |
| Schedule B | 8541290080, 8541290080|8541290080|8541290080|8541290080|8541290080 |
| Termination | Through Hole |
| Threshold Voltage | 4 V |
| Turn-Off Delay Time | 23 ns |
| Turn-On Delay Time | 10 ns |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Weight | 6.000006 g |
| Width | 4.7 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



