A165E-S-02
OMRON
RoHS狀況:RoHS
庫存類別:質量保證
供應商排名:A-3
Management ID:st73802215
Date Code:23
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Actuator Diameter | 30 mm |
| Color | Red |
| Contact Current Rating | 10 mA |
| Current Rating | 5 A |
| Electrical Life | 100 kcycles |
| Head Diameter | 30 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Current Rating | 5 A |
| Max Operating Temperature | 55 °C |
| Mechanical Life | 100 kcycles |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Mount | Front , Panel |
| Number of Poles | 2 |
| Number of Positions | 2 |
| Orientation | Vertical |
| Packaging | Bulk |
| Ratings | Dust Tight, IP65, Water Resistant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Switch Function | On-Off |
| Termination | Quick Connect, Solder |
| Throw Configuration | DPST, SPST |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 24 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



